Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim

.

KOMUNIKAT

W związku zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym koronawirusem SARS Cov2, kierując się potrzebą zapewnienia  Państwa bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa funkcjonariuszy i pracowników Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o ograniczenie wizyt osobistych w siedzibie naszej jednostki i przyjęcie jako zalecanej formy kontaktu telefonicznego lub e-mail.

Wizyta osobista w Komendzie Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim  jest zalecana wyłącznie w sytuacji, gdy kontaktu bezpośredniego nie można zastąpić inną formą i powinna być wcześniej uzgodniona telefonicznie.

Wykaz aktualnych telefonów kontaktowych dostępny jest TUTAJ

all4web

logo psp horz1

Zakończenie szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP

26 lipca 2020 r. zakończyło się szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP realizowane przez funkcjonariuszy KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim. Szkolenie rozpoczęło się 14 lutego br. lecz ze względu na wprowadzony w kraju stan epidemii zostało zawieszone na ponad 3 miesiące. Po wznowieniu szkolenia słuchacze zajęcia teoretyczne odbywali w formie nauki zdalnej, a zajęcia praktyczne realizowane były w pomniejszonych grupach na terenach jednostek OSP w Gomulinie, Rozprzy, Bogdanowie, Starej Wsi i Grabicy. Końcowy egzamin został przeprowadzony na terenie jednostek OSP Krzyżanów i OSP Rozprza, składał się z testu wiedzy oraz ćwiczeń praktycznych, pomyślnie zdało go 32 druhów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin Ręczno, Gorzkowice, Rozprza, Wola Krzysztoporska oraz Grabica. Zdany egzamin upoważnia ich do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych. Gratulujemy!