Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim

.

KOMUNIKAT

W związku zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym koronawirusem SARS Cov2, kierując się potrzebą zapewnienia  Państwa bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa funkcjonariuszy i pracowników Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o ograniczenie wizyt osobistych w siedzibie naszej jednostki i przyjęcie jako zalecanej formy kontaktu telefonicznego lub e-mail.

Wizyta osobista w Komendzie Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim  jest zalecana wyłącznie w sytuacji, gdy kontaktu bezpośredniego nie można zastąpić inną formą i powinna być wcześniej uzgodniona telefonicznie.

Wykaz aktualnych telefonów kontaktowych dostępny jest TUTAJ

all4web

logo psp horz1

OSP KSRG Lubiaszów - oficjalne wręczenie Decyzji Komendanta Głównego PSP

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubiaszowie na mocy Decyzji Komendanta Głównego Państwowej  Straży Pożarnej z dniem 27 czerwca 2019 r. została włączona do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

Jest to 2 jednostka na terenie gminy Wolbórz, a 27 na terenie powiatu piotrkowskiego działająca w strukturach systemu.

Uroczystości związane z wręczeniem Decyzji Komendanta Głównego PSP odbyły się 6 października br. na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubiaszowie. W imieniu Komendanta Głównego PSP uroczystego wręczenia decyzji dokonał Zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi st. bryg. Marek Jankowski. W imieniu jednostki decyzję odebrali dh Ryszard Jaśkowski – Prezes OSP oraz dh Andrzej Śpiewak – Naczelnik OSP.

 W czasie uroczystego apelu zasłużonym członkom Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubiaszowie zostały wręczone medale za zasługi dla pożarnictwa oraz odznaki za wysługę lat.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili Poseł na Sejm RP Pan Grzegorz Lorek, Pani Elżbieta Ościk członek zarządu powiatu piotrkowskiego, Michał Szymański wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Pan Zbigniew Klewin Przewodniczący Rady Miejskiej w Wolborzu, Burmistrz Wolborza Pan Andrzej Jaros, przedstawiciele Nadleśnictwa Piotrków, Zarządu Miejsko Gminnego Związku OSP RP w Wolborzu, Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Piotrkowie Trybunalskim, Komendant Miejski PSP w Piotrkowie Trybunalskim mł. bryg. Jakub Rytych, poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu powiatu piotrkowskiego i tomaszowskiego oraz przedstawiciele firm i instytucji wspierających działalność OSP w Lubiaszowie.