Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim

.

KOMUNIKAT

W związku zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym koronawirusem SARS Cov2, kierując się potrzebą zapewnienia  Państwa bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa funkcjonariuszy i pracowników Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o ograniczenie wizyt osobistych w siedzibie naszej jednostki i przyjęcie jako zalecanej formy kontaktu telefonicznego lub e-mail.

Wizyta osobista w Komendzie Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim  jest zalecana wyłącznie w sytuacji, gdy kontaktu bezpośredniego nie można zastąpić inną formą i powinna być wcześniej uzgodniona telefonicznie.

Wykaz aktualnych telefonów kontaktowych dostępny jest TUTAJ

all4web

logo psp horz1

Ostatnia zmiana służby

W dniu 30.05.2019 r. odbyła się wyjątkowa zmiana służby. Dwóch funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim, w obecności Komendanta Miejskiego PSP, Dowódców JRG, koleżanek, kolegów oraz członków rodzin, po raz ostatni zdało służbę.

  1. st. asp. Zbigniew Niewiadomski – dowódca sekcji

oraz

  1. st. ogn. Piotr Szyposzyński – dowódca zastępu

z dniem 31 maja br. zakończyli służbę w piotrkowskiej komendzie.

Obaj strażacy przez wiele lat pełnili służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców m. Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatu piotrkowskiego. Uczestniczyli w setkach akcji ratowniczych niosąc pomoc potrzebującym osobom i ratując zagrożone mienie. Za swoją służbę wielokrotnie byli odznaczani i nagradzani.

Podczas uroczystej zbiórki Komendant Miejski PSP w Piotrkowie Trybunalskim, mł. bryg. Jakub  Rytych podziękował odchodzącym strażakom za zaangażowanie oraz wzorowe pełnienie służby. Do życzeń i podziękowań Komendanta dołączyli się koledzy i koleżanki, z którymi odchodzący ze służby strażacy spędzili wspólnie wiele lat.

Podczas uroczystej zbiórki 5 nowych funkcjonariuszy dokonało aktu podpisania Roty Ślubowania, które złożyli podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka.  str. Krystian Gieszcz, str. Marek Stasiołek, str. Bogusław Skrobek, str. Marcin Wiktor, str. Rafał Deka.

Strażakom, którzy zaczynają służbę życzymy powodzenia w służbie oraz satysfakcji z jej pełnienia nie mniejszej niż doświadczyli odchodzący ze służby st. asp. Zbigniew Niewiadomski oraz st. ogn. Piotr Szyposzyński.