STRAŻACKIE 9,98 KM BIEG & ROWER

2 czerwca 2019 r. na terenie Nadleśnictwa Piotrków, Leśnictwo Meszcze gm. Moszczenica odbędzie się impreza rowerowo biegowa STRAŻACKIE 9,98 KM BIEG & ROWER.

Podczas imprezy, w której udział jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy sami wybierają formę udziału, tj. mogą pobiec lub strażacki dystans pokonać rowerem. Cała trasa przebiega po bezpiecznych i urokliwych drogach leśnych.

Pomysłodawcom wydarzenia zależy na udziale w imprezie całych rodzin. Dla każdego z uczestników organizatorzy zapewniają medale, wodę mineralną, poczęstunek, dla najszybszych biegaczy i rowerzystów cenne nagrody rzeczowe. Organizatorzy zapewniają też elektroniczny pomiar czasu, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą wykwalifikowani ratownicy medyczni.

Link do strony, gdzie można zgłosić swój udział i zarejestrować będzie aktywny do 30 maja do godz. 18:00. Kliknij tutaj aby się zarejestrować

W miejscu imprezy prowadzona będzie zbiórka środków na leczenie Zuzi Kania 8-miesięcznej Piotrkowianki zmagającej się z choroba nowotworową. Zuzia jest podopieczną Fundacji „Nie ma czasu”. Zebrana w czasie wydarzenia kwota w całości zostanie przekazana na konto Zuzi.

Na STRAŻACKIE 9,98 najłatwiej dojechać drogą wojewódzką 716, kierując się z Rakowa w stronę Moszczenicy, zjeżdżając w las na 36,9 km. Do biura zawodów prowadzić będą drogowskazy oraz strażacy i Leśnicy. Tutaj będzie też zlokalizowane biuro zawodów, które czynne będzie od godziny 9:00. Start rowerzystów planowany jest na godzinę 11:00, natomiast biegaczy na godz. 11:30.

Organizatorem wydarzenia jest Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy. Zadanie finansowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Organizację wsparli m.in. Nadleśnictwo Piotrków, Gmina Moszczenica, Komenda Miejska PSP w Piotrkowie Trybunalskim, Harcerze z 86 PDH Knieja im. Stefana Karaszewskiego, OSP w Kosowie, powiat piotrkowski oraz przedsiębiorcy gminy Moszczenica  i powiatu piotrkowskiego.

pdfPlakat do pobrania

998

BO ciąg sub herb 01