banner

Aktualności

Szkolenie doskonalące nurków

W dniach 2-3 czerwca br. odbyły się zajęcia doskonalące członków Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Piotrków”. Dwudniowe manewry odbywały się na Zalewie Sulejowskim.

Uczestniczyli w nich nurkowie z Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim, Komend Powiatowych PSP w Tomaszowie Mazowieckim, Radomsku oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Oddział Ratownictwa Wodnego w Piotrkowie Trybunalskim.

Tematem przewodnim było prowadzenie ratownictwa powierzchniowego z wykorzystaniem podręcznego sprzętu ratowniczego oraz łodzi z silnikami.

Stermotorzyści doskonalili umiejętności prowadzenia łodzi, natomiast ratownicy ćwiczyli ewakuację osób pozostających w wodzie na pokład jednostek pływających.

Ćwiczenia były okazją do doskonalenia współpracy z Wojskiem Polskim, które w przeprowadzenie ćwiczeń zaangażowało znaczne siły i środki, w tym śmigłowce, spadochroniarzy, łącznościowców, żołnierzy specjalizujących się w działaniach na wodzie i powietrzu. Ćwiczenia te pozwoliły poznać specyfikę poruszania się jednostek pływających wykorzystywanych przez PSP i OSP we wspólnych akcjach prowadzonych ze śmigłowcami. W rzeczywistych działaniach współpraca taka ma miejsce przede wszystkim w czasie walki ze skutkami powodzi oraz innych zdarzeniach wymagających organizacji specjalistycznych działań ratowniczych.

Ciekawe poradniki

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj208
WczorajWczoraj220
Obecny tydzieńObecny tydzień428
Obecny miesiącObecny miesiąc4981
W sumieW sumie206803

Statystyki zdarzeń

Na dzień 20.08.2018 odnotowano 1471 zdarzeń

[No canvas support]

Copyright © 2015-2017 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim. All Rights Reserve.