banner

Aktualności

Odprawa podsumowująca

W dniu 24 stycznia br. w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się doroczna odprawa podsumowująca działalność Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim oraz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Piotrkowie Trybunalskim w minionym roku. Komendant Miejski PSP przedstawił dane dotyczące liczby i rodzaju zdarzeń z jakimi walczyli strażacy na terenie powiatu piotrkowskiego. W naradzie udział wzięli Stanisław Cubała Starosta Powiatu Piotrkowskiego, Piotr Wojtysiak - Wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego, Pani Paulina Dziadczyk Przewodnicząca Rady Powiatu Piotrkowskiego,w imieniu Przewodniczącego Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Pani Urszula Czubała, st. bryg. Marek Jankowski - Zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi, Burmistrzowie i Wójtowie gmin z terenu powiatu piotrkowskiego, oraz przedstawiciele służb współpracujących, Nadleśnictwa Piotrków, Zarządzania Kryzysowego, Policji, Aresztu Śledczego oraz Prezesi Zarządów Gminnych ZOSP RP.

Działalność Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP przedstawił Wiceprezes ZOP ZOSP RP dh Włodzimierz Kapiec.

Miniony rok był kolejnym, w którym liczba podejmowanych interwencji rosła. W 2017 roku strażacy zostali wezwani do 2455 zdarzeń, na co złożyły się pożary - 441, miejscowe zagrożenia -1827 oraz wezwania do fałszywych alarmów w liczbie 187. Na rekordową liczbę zdarzeń wpływ miała przede wszystkim liczba interwencji związanych z usuwaniem skutków silnych wiatrów i innych anomalii pogodowych. Najwięcej interwencji (304) związanych było z usuwaniem skutków orkanu Ksawery, który w nocy z 5 na 6 października przetoczył się przez teren powiatu piotrkowskiego.

Komendant Miejski PSP podziękował wszystkim obecnym samorządowcom za wsparcie działalności jednostek Ochotniczych i Państwowej Straży Pożarnej. Zaznaczył, że bez zrozumienia i wsparcia władz samorządowych działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej byłaby niemożliwa.

Podczas odprawy Komendant Miejski PSP oraz Pan Stanisław Cubała Starosta Powiatu Piotrkowskiego szczególną uwagę zwrócili na zagrożenie związane z afrykańskim pomorem świń (ASF).

Spotkanie było też okazją do przedstawienia planów na rok 2018. Jednym z głównych celów jest stworzenie w budynku Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim Sali edukacyjnej „Ognik”, która służyć ma edukacji dzieci i młodzieży w zakresie zagrożeń pożarowych i sposobu postępowania w razie pożaru.

Kampanie informacyjne

czad 1 

costa Ulotka 1str

fajerwerki

 

 nfosigwlogo

Statystyki zdarzeń

Na dzień 05.11.2018 odnotowano 2037 zdarzeń

[No canvas support]

Ciekawe poradniki