banner

Aktualności

Doskonalenie zawodowe Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego PIOTRKÓW

Zgodnie z harmonogramem doskonalenia zawodowego Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego PIOTRKÓWw dniu 29. marca 2017 r. na wodach Zalewu Sulejowskiego w m. Smardzewice w powiecie tomaszowskim odbyły się ćwiczenia w zakresie poszukiwania oraz podnoszenia z dna zatopionych elementów.

W ćwiczeniach udział wzięli nurkowie z Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim, komend powiatowych PSP w Bełchatowie , Radomsku, Pajęcznie oraz gospodarze ćwiczeń z Komendy Powiatowej PSP w Tomaszowie Mazowieckim. W ćwiczeniach udział wzięła jednostka OSP Smardzewice, która realizuje podstawowy zakres ratownictwa wodnego w ksrg. Jednostka OSP zaprezentowała posiadany przez siebie sprzęt do realizacji działań na akwenach, w tym m.in. urządzenie woda–lód.

Głównym celem ćwiczeń było odnajdywanie i podnoszenie z dna akwenów zatopionych elementów, konstrukcji, zbiorników itp. Do lokalizacji zatopionych elementów wykorzystano sonar i sondy, następnie elementy podnoszono z wykorzystaniem balonów wypornościowych.

W czasie ćwiczeń dokonano wręczenia certyfikatów potwierdzających odbycie szkolenia z zakresu nurkowania podlodowego, które realizowane było w lutym br. Szkolenie to ukończyło 9 członków SGRW-N Piotrków. Certyfikaty wręczali instruktorzy nurkowania prowadzący szkolenie st. bryg. w st. spocz. Włodzimierz Kapiec, bryg. w st. spocz. Andrzej Tomicki. Kadrę instruktorską w czasie szkolenia stanowili także kpt. Bartosz Stefanek z KW PSP w Łodzi oraz kpt. Cezary Sobierański z KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim.

Kampanie informacyjne

czad 1 

costa Ulotka 1str

fajerwerki

 

 nfosigwlogo

Statystyki zdarzeń

Na dzień 18.12.2018 odnotowano 2208 zdarzeń

[No canvas support]

Ciekawe poradniki